Porady

Biżuteria ARENART FOREVER charakteryzuje się unikatowym pięknem, wysoką jakością wykonania oraz emocjami, które towarzyszą jej powstawaniu. Należy pamiętać, aby biżuteria zawsze świeciła pełnym blaskiem i nie ulegała zniszczeniu, musi być traktowana wyjątkowo – należy o nią dbać w szczególny sposób…

Źle przechowywana biżuteria, narażona na uszkodzenia mechaniczne, może stracić swój piękny wygląd lub ulec zniszczeniu. W związku z tym chcemy podzielić się z Państwem kilkoma praktycznymi poradami, jak dbać o biżuterię:

* Przed pracą fizyczną należy zdjąć biżuterię.

Nie należy wykonywać prac fizycznych w biżuterii, przed ćwiczeniami lub sprzątaniem należy zdjąć biżuterię, gdyż w takiej sytuacji najczęściej dochodzi do uszkodzenia mechanicznego np. zerwania bransolety, porysowania obrączki czy pierścionka, wypadnięcia brylantu…

* Powinniśmy unikaj kontaktu biżuterii ze środkami chemicznymi.

Nie należy traktować biżuterii środkami chemicznymi, w szczególności srebra, ponieważ może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia i przebarwienia. Srebro potrafi szybko się utleniać, co powoduje zmianę jego koloru od jasnego żółtego po czarny. Również turkusy źle znoszą detergenty, dlatego też do mycia rąk, mycia naczyń, czy też prania należy zawsze zdejmować biżuterię.

* Biżuterię powinna być osłonięta przed działaniem silnego słońca.

Nie należy biżuterii wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Szmaragdy to np. najwrażliwsze z kamieni szlachetnych, dlatego też trzeba je chronić przed wystawianiem na słońce. Natomiast ametyst tak samo, jak topaz nie toleruje gorąca i nagłych zmian temperatury.

* Należy przechowywać biżuterię w suchym miejscu – najlepiej drewnianym pudełku.

Aby uniknąć przebarwień i czyszczenia biżuterii, nie należy przechowywać biżuterii w wilgotnych pomieszczeniach takich jak np. łazienka.  Nie należy trzymać biżuterii w metalowych pojemnikach. Najlepszym miejscem przechowywania są drewniane pojemniki. Do pudełka z biżuterią można też włożyć kawałek bibułki, która pochłonie ewentualną wilgoć z powietrza.

Nie należy trzymać biżuterii luźno bez żadnej ochrony. Prawidłowe przechowywanie pozawala uchronić biżuterię przed mikro zadrapaniami.

* Należy uważać komu powierzamy biżuterię, gdyż każda interwencja w strukturę biżuterii może jej zaszkodzić.

Zmniejszanie lub zwiększanie rozmiaru pierścionków oraz wszelkie przeróbki i naprawy powinny być zlecane wyłącznie doświadczonym i wyspecjalizowanym jubilerom, którzy będą potrafili profesjonalnie wykonać powierzone im zadanie. Należy szczególnie pamiętać, że nie w każdym pierścionku można zmienić rozmiar, jest to zabronione w pierścionkach wielokamieniowych, a każda modyfikacja jest narażaniem biżuterii na zniszczenie oraz naruszeniem konstrukcji wyrobu, która może skutkować wypadaniem kamieni i mniejszą trwałością wyrobu.

 

Kolekcje Aren'art forever

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress