TIME: 0.0019177943468093872

Biały topaz w biżuterii


Topaz to najczęściej bezbarwny minerał, ale występuje również w kolorze pomarańczowym, żółtym, zielonym, różowym i niebieskim. Biały topaz to przezroczysty kamień półszlachetny, porównywany do diamentów, bardzo ceniony w świecie biżuterii. Przypisuje się mu bardzo uniwersalne właściwości, podobno przyciąga pozytywne uczucia, szczęście, zdrowie, a nawet pomaga rozwiązywać problemy.

Topaz może osiągać do 300 kg, a największe okazy liczą do kilku tysięcy karatów. Najsłynniejszy topaz zdobi portugalską koronę królewską o nazwie „Braganza”. Biały topaz to kamień łatwy do szlifowania, pozwala wytworzyć duże klejnoty o pięknych kształtach. Złote kolczyki z białym topazem czy złote zawieszki z białym topazem wspaniale odbijają promienie słońca.

Topaz jest kamieniem wyjątkowo czystym, przejrzystym. Niewielkie inkluzje są zwykle niemal niewidoczne bez specjalistycznego sprzętu. Ze względu na wysoką brylancję jest ceniony przez jubilerów i kobiety, które szukają alternatywy dla diamentów. W ARENART FOREVER oferujemy m.in. bajeczny pierścionek z białym topazem liczącym ponad trzy karaty oraz trzema diamentami o szlifie bagietowym. Jego blask blask zachwyci najbardziej wymagającą kobietę.

Biały topaz pasuje również do subtelnej biżuterii. Złoty pierścionek zaręczynowy z centralnie osadzonym białym topazem lub z kilkoma mniejszymi kamieniami, to częsty wybór panów, którzy dla wybranki serca szukają szczególnej biżuterii, oddającej ich uczucie. Panie chętnie decydują się na złote kolczyki z topazami, które pięknie rozświetlają cerę, nadają jej blasku i świeżości. W tym roku najmodniejsze są złote nausznice z białymi topazami. Są oryginalne i fenomenalnie zdobią twarz.