TIME: 0.03461266867816448

Kwarc różowy w biżuterii


Kwarc różowy to przezroczysta odmiana kwarcu o zabarwieniu bladoróżowym, różowym i różowoczerwonym. Występuje m.in. w Brazylii, USA, Rosji, Japonii, Francji, Niemczech, a nawet w Polsce w Górach Sowich. W jubilerstwie najpopularniejsze są okazy przezroczyste, które najczęściej szlifuje się w formie wysokich kaboszonów. Pozostałe otrzymują szlif schodkowy.

Kwarc różowy to kamień miłości, szczęścia, zmysłowości i radości. W starożytności wykorzystywany był do tworzenia talizmanów, chronił od złego, trzymał z daleka wrogów. Współcześnie, ze względu na swoje nietypowe właściwości, mocne pole energetyczne, wykorzystywany jest przez osoby zainteresowane ezoteryką. W ARENART FOREVER cenimy przede wszystkim jego ponadprzeciętną urodę.

Złota biżuteria z różowym kwarcem wyróżnia się dziewczęcością, delikatnością. Oryginalne kolczyki z różowym kwarcem lub złota zawieszka z różowym kwarcem przyciągają wzrok dyskretnym blaskiem. Szlif kaboszonowy nadaje kwarcowi łagodną linię, a towarzyszące diamenty, podbijają delikatny, różowy kolor kamienia. Biżuteria z różowym kwarcem pasuje kobietom o delikatnej urodzie, jasnych włosach, nieopalonej cerze.

Złoty pierścionek z różowym kwarcem to doskonały pomysł na prezent dla dziewczyny. Czysta, niewinna miłość zasługuje na wyjątkową oprawę, talizman przyciągający pozytywną energię. Różowy kwarc z powodzeniem sprawdzi się również jako centralny kamień pierścionka zaręczynowego. Jesteśmy pewnie, że wzbudzi zachwyt przyszłej narzeczonej, która ceni w życiu harmonię, spokój, kontakt z przyrodą.