TIME: 0.0014590322971343994

Morganit w biżuterii


Morganit to dobrze poznany kamień szlachetny o zwyczajowej nazwie „różowy szmaragd”. Jego naturalna delikatność wspaniale łączy się z białym i różowym złotem. Ze względu na kojący kolor, niektórzy uważają, że ma pozytywny wpływ na umacnianie miłości. Nazwa morganit wzięła się od nazwiska finansisty – Johna Pierponta Morgana. Na początku XX w. był największym kolekcjonerem kamieni szlachetnych na świecie.

Morganit to kamień wdzięczny do cięcia i szlifowania. Doświadczony i zdolny jubiler może z niego wyczarować okazałe klejnoty o pięknych kształtach. Urokliwie prezentują się w delikatnych pierścionkach o wąskiej szynie. Pierścionek zaręczynowy z morganitem to znakomita alternatywa dla tradycyjnych wzorów i doskonały pomysł dla pań lubiących delikatną, subtelną biżuterię. Wdzięk morganitu na pewno na długo zachwyci przyszłą narzeczoną.

ARENART FOREVER to nie tylko najpiękniejsze pierścionki z morganitem, ale również najmodniejsze złote kolczyki z morganitem. Wśród oferowanych modeli są długie, wiszące, podkreślające smukłą szyję oraz krótkie kolczyki na sztyfcie, idealne na co dzień. Dużym zainteresowaniem klientek cieszą się kolczyki z morganitem z angielskim zapięciem, łatwo można je założyć i zapiąć. Dla pań szukających nowości, oryginalności polecamy nausznice z morganitami o szlifie okrągłym, owalnym i w kształcie gruszki.

Morganit w ARENART FOREVER urzeka brzoskwiniowo-różową barwą w zawieszkach na łańcuszek. Według aktualnych trendów z powodzeniem można je nosić warstwowo z biżuterią wykonaną z żółtego i białego złota oraz różnokolorowymi kamieniami. Kaskadowa forma idealnie sprawdzi się w letnich stylizacjach w typie boho, ale również miękkimi dresami, czy prostą koszulką, marynarką oversize i jeansami.