TIME: 0.0014803353697061539

Niebieski topaz w biżuterii


Topaz to najczęściej bezbarwny minerał, ale występuje również w kolorze pomarańczowym, żółtym, zielonym, różowym i niebieskim. Niebieski topaz to kamień wyjątkowy, atrakcyjny i ceniony przez panie na całym świecie. W jubilerstwie wyróżnia się jasnoniebieskie topazy nazywane Sky blue, średnio zabarwione – Swiss Blue oraz ciemne, tzw. London Blue. Ich ogromnym atutem jest wewnętrzna czystość, co pozwala cieszyć wyjątkową świetlistością.

Niebieski topaz nazywany jest kamieniem radości, wzmacnia koncentrację, siłę wewnętrzną, optymizm. Topaz może osiągać wagę nawet do 300 kg, a największe okazy liczą kilka tysięcy karatów. Najsłynniejszy topaz zdobi portugalską koronę królewską o nazwie „Braganza”. Błękitny topaz to kamień łatwy do szlifowania, pozwala wytworzyć duże klejnoty o pięknych kształtach. Złote kolczyki z topazem czy złote zawieszki z topazem wspaniale odbijają promienie słońca.

Złoty pierścionek zaręczynowy z niebieskim topazem, to wyjątkowy dowód miłości dla wybranki serca. Delikatny, romantyczny, sprawdzi się znakomicie jako symbol uczucia łączącego kobietę i mężczyznę. Pierścionek z niebieskim topazem to znakomite uzupełnienie nowoczesnych, dość prostych stylizacji. Zestawiony z białym t-shirtem, jeansami lub jasną, letnią sukienką ukaże swą wyjątkową urodę, stanie się kawałkiem nieba na ziemi.

Błękitny topaz, diamenty, białe złoto to zgrane i lubiane trio. Ale w ARENART FOREVER chętnie eksperymentujemy. Połączyliśmy niebieski topaz z żółtym złotem oraz kamieniami szlachetnymi: morganitem, perydotem, cytrynem. Efekt? Oszałamiający, bajecznie kolorowy, nietuzinkowy. Taki rodzaj biżuterii nikogo nie pozostawia obojętnym. Pasuje do odważnych, bezkompromisowych osobowości, które lubią zwracać na siebie uwagę otoczenia.