TIME: 0.0014931578189134598

Tanzanit w biżuterii


Tanzanit to bardzo rzadko występujący minerał o jednej z najbardziej osobliwych barw w świecie biżuterii. Jego kolor oscyluje pomiędzy szarym, fioletowym, a niebieskim. Tanzanit symbolizuje nieskazitelność, wytworną elegancję, jest ukochanym kamieniem gwiazd Hollywood. Wyjątkowo chętnie nosiła go m.in. Elizabeth Taylor. Odkryty w latach 60. XX w., swą nazwę otrzymał od miejsca pochodzenia, Tanzanii. Niestety ocenia się, że jego złota zostaną wyczerpane za około 30 lat.

Złoty pierścionek zaręczynowy z tanzanitem i brylantami? Tak, to znakomity pomysł. Zjawiskowy blask tanzanitu w pierścionku zaręczynowym zawróci w głowie niejednej narzeczonej. Jego subtelny, a zarazem zdecydowany kolor podkreśli urodę, a w zależności od dnia i stylizacji pięknie uzupełni look. Kamień perfekcyjnie łączy się z białym i żółtym złotem. ARENART FOREVER oferuje tanzanity w tradycyjnej karmazycji, otoczone wianuszkiem brylantów, tanzanity o szlifie schodkowym tzw. bagietkowym, tanzanity o szlifie gruszkowym czy markizy.

Tanzanit to również urokliwa ozdoba dekoltu. Jego łagodny blask, kolor zależny od kąta padania światła, nikogo nie pozostawia obojętnym. Naszyjnik z tanzanitem czy zawieszka z tanzanitem przyciąga wzrok i zachwyt naszych rozmówców. Tanzanit idealnie współgra z zimnymi typami urody, ale połączony z żółtym złotem z powodzeniem może być ozdobą kobiet o ciepłej karnacji. Jego wytworne lśnienie doskonale sprawdza się w eleganckich stylizacjach na wieczorne wyjścia, ważne spotkania biznesowe. Ale coraz chętniej sięgają po niego młode kobiety zestawiając tanzanit ze zwiewnymi sukienkami lub koszulkami i jeansami.

Tanzanit to wdzięczny kamień do noszenia przy twarzy. ARENART FOREVER to szeroki wybór kolczyków z tanzanitem. Polecamy modele wiszące, z angielskim zapięciem oraz na sztyfcie. Do każdego z nich dodaliśmy diamenty, aby jeszcze mocniej wydobyć niezwykłą, niebieską barwę. Tanzanit to kamień wymagający troski i opieki. Nie lubi nagłych zmian temperatury oraz dużego nacisku. Nie wolno go czyścić w myjkach ultradźwiękowych. Dobrze jest przechowywać w oddzielnym pudełeczku lub woreczku, aby uchronić przed zarysowaniem.