TIME: 0.001498289406299591





Wybór obrączek ślubnych bywa trudną decyzją, nie należy jej podejmować w pośpiechu, nerwach, na kilka chwil przed ceremonią. Nad rozmiarem biżuterii, profilem, wzorem, ale przede wszystkim kolorem kruszcu, jego zabezpieczeniem trzeba się dobrze zastanowić. W obrączkach ślubnych pięknie prezentuje się białe złote, hit ostatnich lat. ARENART FOREVER kilkadziesiąt modeli obrączek ślubnych z białego złota.

Złoto o białym kolorze nie występuję w naturze, to jego potoczna nazwa. Aby klasyczne żółte złoto intensywnie rozjaśnić, łączy się go z niklem, cynkiem lub palladem. Proces ten nie wpływa na jakość metalu, a zawartość złota pozostaje bez zmian, a nawet stop jest odporniejszy na uszkodzenia. Dla uzyskania zimnego odcienia, przypominającego platynę pokrywa się go cienką warstwą rodu. Jest to metal szlachetny z grupy platynowców o srebrzystym kolorze. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa róża.

Obrączki z białego, nierodowanego złota mają wiele zalet, są bardzo uniwersalne. Nie ulegają tak szybko zarysowaniu podczas prac domowych. Ich wygląd nie ulega zmianie pod wpływem środków czyszczących, kremów czy perfum. Nie trzeba również co kilka miesięcy uzupełniać warstwy rodu u jubilera. Delikatny, jasny, słomkowy kolor nie zmienia z upływem lat.

Obrączki z białego złota cieszą się największym zainteresowaniem wśród młodych osób, które są zwolennikami nowoczesnych rozwiązań, w biżuterii cenią oryginalność, zgodność z najnowszymi trendami. Subtelne i delikatne, a zarazem nieszablonowe, przykuwają uwagę i są największym hitem ostatnich lat.