TIME: 0.0015106499195098877

Diament to król kamieni szlachetnych. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem par, biżuteryjne trendy nie wpływają na jego popularność. Jest ponadczasowym i najlepszym wyborem dla przyszłej narzeczonej. Powstał pod powierzchnią ziemi kilka miliardów lat temu i nie ma sobie równych pod wzlędem twardości. Jego niepodzielność niesie za sobą istotną symbolikę. Stanowi metaforę trwałości związku, ale podkreśla również siłę kobiecości. Diament to kwintesencja elegancji, szyku, to najlepszy ozdoba obrączki.

Decydując się na ten luksusowy kamień należy pamiętać, że urodę zawdzięcza nie tylko swoim właściwościom, ale również słynnemu szlifowi brylantowem. Jego proporcje od lat są ściśle określone. Klasyczny liczy co najmniej 58 faset – 33 w koronie i 25 w podstawie. Ważne są również: masa liczona w karatach, barwa oraz czystość.

ARENART FOREVER w kolekcji obrączek z diamentami oferuje wiele modeli z oprawą kanałową tzw. channel seeting. Kamienie umieszczane są blisko siebie, w rzędzie, w tzw. kanale, pomiędzy dwoma fragmentami metalu. Pozwala to na lepsze doświetlenie brylantów, również od spodu i wydobycie ich naturalnego blasku.

Obrączki z diamentami wykonane są z żółtego i białego złota o próbie 585, co oznacza, że 58,5 proc. masy stopu stanowi czyste złoto. Każdy diament otrzymuje certyfikat potwierdzający jego autentyczność wystawiony przez Rzeczoznawcę Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. W ARENART FOREVER obrączki można kupić w komplecie lub pojedynczo. Mąż i żona mogą nosić zupełnie inny model, najważniejsze, aby pasował każdej ze stron.