TIME: 0.0015109721571207047

Kolekcja pierścionków zaręczynowych Iris


Kolekcja pierścionków zaręczynowych Iris inspirowana jest jednym z najpopularniejszych, wiosennych kwiatów – Irysem. Ta piękna, wyjątkowa roślina, to połączenie efektownego kwiatu z elegancją architektonicznej konstrukcji. Irys lubi słońce, podobnie jak tanzanit, główny klejnot kolekcji. Barwa kamienia zależy od kąta padania światła i oscyluje pomiędzy szarym, fioletowym, a niebieskim.

Tanzanit symbolizuje nieskazitelność, wytworną elegancję, wiarę i nadzieję. Jest ukochanym kamieniem gwiazd Hollywood, wyjątkowo chętnie nosiła go Elizabeth Taylor, to dzięki niej biżuteria z tanzanitami szybko zyskała popularność i zagościła w najlepszych salonach jubilerskich na świecie. Odkryty w latach 60. XX w., swą nazwę otrzymał od miejsca pochodzenia, Tanzanii. Niestety ocenia się, że jego złota zostaną wyczerpane za około 30 lat.

Pierścionki zaręczynowe Iris wyróżnia różnorodność wzorów. W kolekcji znajdują się klasyczne karmazycje z owalnym klejnotem otoczonym diamentami, duże kamienie o szlifie poduszkowym z wianuszkiem brylantów, a także mniejsze ozdobione z dwóch stron diamentem. Każdy z nich idealnie sprawdzi się w roli pierścionka zaręczynowego. Oryginalna, niebieska barwa słonecznego firmamentu, to idealny symbol czystej i prawdziwej miłości.

Pierścionki zaręczynowe z kolekcji Iris wykonane są z żółtego i białego złota o próbie 585 oraz najwyższej jakości diamentów, których jakość potwierdza certyfikat. Każdy model można dodatkowo spersonalizować grawerem z imionami ukochanych, datą zaręczyn czy osobistą sentencją. Tanzanit nie lubi nagłych zmian temperatury oraz dużego nacisku. Nie wolno go czyścić w myjkach ultradźwiękowych.