TIME: 0.0015725716948509216

Morganit to dobrze poznany kamień szlachetny o zwyczajowej nazwie „różowy szmaragd”. Jego naturalna delikatność wspaniale łączy się z białym i różowym złotem. Ze względu na kojący kolor, niektórzy uważają, że ma pozytywny wpływ na umacnianie miłości. Nazwa morganit wzięła się od nazwiska finansisty – Johna Pierponta Morgana. Na początku XX w. był największym kolekcjonerem kamieni szlachetnych na świecie.

Pierścionki zaręczynowe z morganitem są wyjątkowe i oryginalne, stanowią doskonałą alternatywą dla pierścionków zaręczynowych z diamentem. Morganit to rzadko spotykany kamień na rynku jubilerskim, cieszy się ogromnym uznaniem kobiet i znawców klejnotów na całym świecie. Niezwykła barwa morganitu, lekkość, delikatność, zachwyca kobiety ceniące subtelną, urokliwą biżuterię. Delikatny róż kamienia plus różowe złoto, z powodzeniem można łączyć z kruszcem oraz kamieniami w innym kolorze

Morganit to kamień szlachetny bardzo łatwy do szlifowania, nie pęka, nie kruszy się, pozwala uzyskać efektowne klejnoty o różnorodnych kształtach i rozmiarach. Dlatego złote pierścionki zaręczynowe z morganitem wyróżnia duży, centralnie osadzony kamień, który pięknie odbija światło. W ARENART FOREVER pierścionki zaręczynowe z morganitem zdobią również najwyższej klasy diamenty, których blask podkreśla urodę różowego berylu.

Złoty pierścionek zaręczynowy z morganitem jest oryginalnym wyborem, który wyróżnia się pośród tradycyjnych pierścionków zaręczynowych z diamentem. Morganit jest jednocześnie na tyle finezyjny, stonowany, że pasuje paniom o każdym typie urody i stylu. Wdzięk morganitu na pewno na długo zachwyci przyszłą narzeczoną. I nie ważne, czy zdecyduje się nosić go na co dzień, czy tylko na wyjątkowe okazje, będzie dla niej najpiękniejszym, różowym skarbem.