TIME: 0.0015025008469820023

Biżuteria męska


Złoty sygnet męski to bardzo odważny element biżuterii. Kiedyś zarezerwowany dla mężczyzn w średnim wieku, dziś sięgają po niego coraz młodsi panowie, pewni swojej wartości, odważni, o wyrazistym stylu i osobowości. Jak nosić sygnet męski? Nie ma określonych reguł. Można go zakładać na dowolny palec, wskazujący, środkowy, mały, a nawet kciuk, wszystko zależy od osobistych przekonań oraz wygody. Nie warto narzucać sobie ograniczeń.

Klasyczny złoty sygnet męski znakomicie prezentuje się z eleganckim garniturem, zakładanym na oficjalne okazje. Dodaje szczypty oryginalności, a nawet nutki ekstrawagancji. Aby strój był spójny, spinki do mankietów, a nawet klips do krawata powinny być wykonane z tego samego koloru złota. Ten wyjątkowy pierścień wspaniale współgra również z codziennymi stylizacjami. Jeśli mężczyzna zaczyna swoją przygodę z tego typu biżuterią, na początek najlepiej wybrać złoty sygnet z czarnymi diamentami, będzie pasować na każdą okazję.

Od kilku lat w trendach są również damskie sygnety z kamieniem, sygnety z ornamentami przypominającymi dawne pieczęcie oraz sygnety w wersji minimal, z gładką taflą. Damskie sygnety można nosić jednocześnie na kilka palcach, tworząc barwne, mocne sety. Taki styl pasuje do pań lubiących klimaty boho lub rockowe. Kobiety ceniące subtelną biżuterię, mogą na początek zdecydować się na jeden złoty sygnet i nosić go np. na małym lub serdecznym palcu. Taka ozdoba ubarwi nasz look subtelnym twistem.

Bardzo klasycznym, eleganckim dodatkiem są również spinki do mankietów. Nie wysuwają się na pierwszy plan, ale stanowią dyskretne wykończenie stylizacji. Kiedyś noszone tylko na oficjalne uroczystości, spotkania, dziś uzupełniają również mniej formalny strój. Według niektórych prawdziwy mężczyzna powinien mieć co najmniej jeden komplet złotych spinek do mankietów.