Obrączki diamentowe

Filtruj według
Kolor surowca
Rodzaj kamienia
Kolekcja
Cena
Filtruj

Jest 83 produktów.

Pokazano 1-48 z 83 pozycji

Diamentowe obrączki ślubne

Diament to król kamieni szlachetnych. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem par. Biżuteryjne trendy nie wpływają na jego popularność, jest ponadczasowym i najlepszym wyborem dla każdej kobiety. Diamenty powstały pod powierzchnią ziemi kilka miliardów lat temu i są najtwardszym minerałem występującym w naturze. Niepodzielność tych wspaniałych kamieni niesie za sobą istotną symbolikę. Stanowi metaforę trwałości związku, ale podkreśla również siłę kobiecości. Diamenty to kwintesencja elegancji, szyku i luksusu, gustowna ozdoba obrączki ślubnej.

Decydując się na obrączki ślubne z diamentami należy pamiętać, że kamienie niezwykły blask zawdzięczają naturalnym właściwościom optycznym oraz słynnemu szlifowi brylantowem. Jego proporcje od lat są ściśle określone. Klasyczny liczy co najmniej 58 faset – 33 w koronie i 25 w podstawie. W diamentowych obrączkach ślubnych ważna jest również masa brylantu liczona w karatach, barwa oraz czystość.

ARENART FOREVER w kolekcji złotych obrączek ślubnych z diamentami oferuje m.in. modele z oprawą kanałową. Kamienie umieszczane są blisko siebie, w rzędzie, w tzw. kanale, pomiędzy dwoma fragmentami metalu. Pozwala to na dobre doświetlenie brylantów i wydobycie ich naturalnego blasku. Złote obrączki ślubne z diamentami w oprawie kanałowej to bezpieczne rozwiązanie. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że kamienie wypadną.

Złote obrączki ślubne z diamentami wykonane są z żółtego i białego złota o próbie 585, wysoko cenionego w jubilerstwie. Każdy diament w obrączce ślubnej otrzymuje certyfikat potwierdzający jego autentyczność, wystawiony przez Rzeczoznawcę Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. W ARENART FOREVER diamentowe obrączki ślubne sprzedawane są w kompletach lub pojedynczo. Mąż i żona mogą nosić zupełnie inny model, najważniejsze, aby pasował każdej ze stron.