PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Zgodnie z prawem mają Państwo prawo odstąpić od umowy zakupu towaru zawartej na odległość w terminie do 100 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie czternastu dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie towaru zakupionego na naszej stronie internetowej lub osoba trzecia inna niż przewoźnik wskazana przez Państwa.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy,

należy poinformować nas, ARENART FOREVER

z siedzibą w Warszawie, adres do wysyłki:

Aleje Jerozolimskie 42/86, 00-024 Warszawa,

e-mail: esklep@arenart.pl, nr tel: +48 570 026 027

o swojej decyzji za pomocą oświadczenia (wysłanego pocztą elektroniczną). Oferujemy możliwość skorzystania z formularza odstąpienia od umowy (dostępny tutaj) jednak nie jest to obowiązkowe.

Klient jest zobowiązany do zwrotu towarów do sklepu internetowego w terminie 100 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy zakupu towarów.

Zwracany w powyższym trybie produkt zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostanie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu (chyba, że zmiana lub uszkodzenie było konieczne w granicach zwykłego zarządu), z kompletną jego zawartością (produkt, metka, itp.), oraz nie będzie nosił jakichkolwiek śladów używania. Do produktu prosimy dołączyć oryginał paragonu lub faktury VAT.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje w odniesieniu do umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Przykładem mogą być produkty wykonane na indywidualne zamówienie, produkty spersonalizowane (np. poprzez grawerowanie).

SKUTKI ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Jeśli zdecydują się Państwo na odstąpienie od umowy, zwrotu otrzymanych od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia zamówienia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas) dokonamy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 100 dni od dnia, w którym dostaliśmy informacje o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Zwrot płatności nastąpi dopiero po otrzymaniu potwierdzenia otrzymania przez nas produktu. Towar należy odesłać, nie później niż 100 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli towar zostanie odesłany przed upływem terminu 100 dni.