Pierścionki zaręczynowe z tanzanitem

Filtruj według
Kolor surowca
Rodzaj kamienia
Kolekcja
Cena
Filtruj

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Tanzanit w pierścionkach zaręczynowych

Czy pierścionek zaręczynowy z tanzanitem i diamentami to dobry pomysł? Tak, to nieprzeciętny wybór, który zaskoczy ukochaną, wywoła uśmiech na twarzy i ogromną wdzięczność. Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem na pewno będzie jej ulubioną biżuterią, z przyjemnością zakładaną każdego dnia. Nieuchwytny kolor tanzanitu, pomiędzy niebieskim, fioletowym, a szarym oraz zjawiskowy blask mocno wyróżnia go na tle kolorowych kamieni szlachetnych.

Tanzanit to bardzo rzadko występujący minerał, o jednej z najbardziej osobliwych barw w świecie biżuterii. Symbolizuje nieskazitelność, wytworną elegancję, jest ukochanym kamieniem gwiazd Hollywood. Bardzo lubiła go nosić m.in. Elizabeth Taylor, to dzięki niej biżuteria z tanzanitami szybko zyskała popularność i zagościła w najlepszych salonach jubilerskich. Odkryty w latach 60. XX w., swą nazwę otrzymał od miejsca pochodzenia, Tanzanii. Niestety ocenia się, że jego złota zostaną wyczerpane za około 30 lat.

W pierścionkach zaręczynowych tanzanit najlepiej komponuje się z białym złotem, idealnie pasuje wówczas paniom o zimnym typie urody. Połączony z żółtym złotem z powodzeniem może być noszony przez kobiety o ciepłej karnacji. Jego wytworne lśnienie doskonale sprawdza się w eleganckich stylizacjach na wieczorne wyjścia, ważne spotkania biznesowe. Ale równie pięknie można go nosić do lekkich sukienek, białych koszul czy prostych t-shirtów.

W ARENART FOREVER tanzanity w pierścionkach zaręczynowych zawsze łączymy z najjaśniejszymi brylantami, aby ich szlachetny blask podkreśla pleochroizm tanzanitu, czyli możliwość zmiany barwy w zależności od źródła światła. Tanaznit naturalny pięknie prezentuje się na dłoni, uwodzi świetlnymi refleksami, czaruje oryginalną barwą, aby długo mógł nas cieszyć swą urodą, wymaga troski i opieki. Nie lubi nagłych zmian temperatury oraz dużego nacisku. Nie wolno go czyścić w myjkach ultradźwiękowych.