Pierścionki zaręczynowe z szmaragdem

Filtruj według
Kolor surowca
Rodzaj kamienia
Kolekcja
Cena
Filtruj

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Szmaragd w pierścionkach zaręczynowych

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem, uwodzi niezwykle czystą, równomiernie rozłożoną zielenią, bez wtrąceń innych barw, ale z bogactwem inkluzji podkreślających piękno natury. W starożytności uważany był za potężny talizman, mający właściwości magiczne. Kopalnie szmaragdów Kleopatry w Egipcie istniały już około 2 tys. lat p.n.e. Obok diamentu, szafiru i rubinu zaliczany jest do najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem, to wybór nietuzinkowy, oryginalny, na pewno zaskoczy wybrankę serca. Panowie najczęściej zamieniają klasyczne diamenty, na kolorowe kamienie, takie jak np. szmaragd, decydują się, gdy chcą dobrać je do zielonych oczu ukochanej lub na zasadzie kontrastu do rudych włosów. Ale równie pięknie zielony klejnot pasuje blondynkom, brunetkom, czy szatynkom. Jego oryginalna barwa podkreśla ich urodę i wyróżnia się na tle pozostałych dodatków.

Szmaragd w pierścionkach zaręczynowych najczęściej poddaje się zazwyczaj szlifowi schodkowemu, zwanemu również szmaragdowym. Najlepsze efekty daje w idealnie czystych kamieniach oraz odpowiednio dużych. Szlif szmaragdowy nie odbija dużo refleksów świetlnych, daje subtelny połysk, ale wyjątkowo pięknie wydobywa głębie barwy. Szlify schodkowe zyskały w ostatnich latach popularność, są oryginalne i nawiązują do estetyki nurtu art deco, dominującego w latach 20. i 30. XX w.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem może być talizmanem na szczęście, przyciągającym dobrą energię, powodzenie, sukces i pomyślność. Niektórzy twierdzą, że zielony beryl uspokaja, poprawia pamięć i ma pozytywny wpływ na zdrowie. Niezależnie od tego, czy przyszła narzeczona wierzy lub nie w magiczne właściwości szmaragdu, najważniejsze, aby pierścionek zaręczynowy był wręczony ze szczerymi intencjami, z miłością, symbolizował przywiązanie i zapowiadał świetlaną przyszłość.