Jak dbać o
biżuterię

Codzienne użytkowanie

Zalecamy zdejmowanie biżuterii do wszelkich prac domowych, aby trwale jej nie uszkodzić poprzez zarysowania lub kontakt z chemią domową bądź detergentami.

1.png
2.png

Profesjonalne czyszczenie

Codzienne użytkowanie biżuterii może spowodować pojawienie się rys lub utratę blasku kamieni, dlatego zachęcamy Państwa do częstych wizyt w salonach ARENART, gdzie zawsze można bezpłatnie za pomocą myjki ultradźwiękowej przywrócić blask biżuterii.

Rodowanie czyli
odświeżanie białego złota

Białe złoto oraz srebro w postaci naturalnej charakteryzuje się delikatnym odcieniem koloru żółtego, aby uzyskać efektowny kolor srebrny biżuterię poddaje się procesowi rodowania.

3.png
jak-dbac-4.png

Przechowywanie biżuterii

Jednym z najważniejszych elementów dbania o biżuterię jest jej przechowywanie. Proponujemy przetrzymywać biżuterię tylko w drewnianych, plastikowych lub materiałowych pudełkach, szkatułkach.

Warto wiedzieć

Biżuteria z turkusem, koralem, bursztynem, perłami słodko i słonowodnymi czy masą perłową jest mało odporna na produkty chemiczne takie jak perfumy, kremy, lakiery do włosów. Dlatego proponujemy unikać bezpośredniego kontaktu z tymi kosmetykami.

5.png