Pierścionki zaręczynowe z diamentem

Filtruj według
Kolor surowca
Rodzaj kamienia
Kolekcja
Cena
Filtruj

Jest 98 produktów.

Pokazano 1-48 z 98 pozycji

Diament w pierścionkach zaręczynowych

Czy pierścionek zaręczynowy z diamentem, to dobry wybór? Tak! Diament to najpiękniejszy, najtwardszy i najcenniejszy kamień szlachetny na świecie. Powstaje we wnętrzu ziemi pod wpływem ogromnego ciśnienia oraz wysokiej temperatury. Największy o masie 3106 karatów odkryto w 1905 r. w Republice Południowej Afryki. Nazwano go Cullinan od nazwiska dyrektora angielskiej spółki diamentowej. Ceniony na wszystkich kontynentach, ma ogromną moc, która doskonale sprawdzi się w złotym pierścionku zaręczynowym. Stanowi metaforę doskonałości, niezmienności, czystości i bogactwa. Jest kwintesencją elegancji, szyku, luksusu, swój wyjątkowy blask zawdzięcza szlifowi brylantowemu.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem charakteryzuje się z centralnie osadzonym kamieniem w oprawie szatonowej, czyli z tzw. łapkami, przytrzymującymi brylant. Jest to najlepszy wybór dla kobiety ceniącej delikatną, ponadczasową biżuterię, szlachetne materiały i doskonałe wzornictwo. W tym fasonie diament najpiękniej odbija promienie, gra światłem i cieniem. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem to niezawodny wybór gdy przyszły narzeczony nie potrafi jednoznacznie opisać upodobań wybranki serca. Piękny, trwały, szlachetny, na pewno spodoba się ukochanej i stanie jej ulubioną biżuterią na długie lata.

W ARENART FOREVER cenimy klasykę, ale też podążamy za trendami. Pierścionek zaręczynowy z kamieniem o szlifie brylantowym, jest najbardziej pożądany, ale panie coraz częściej szukają nietuzinkowej biżuterii, wyróżniającej się, efektownej. Kamienie szlachetne o niespotykanych szlifach zachwycają oryginalną formą. Gwiazdy kina, muzyki, celebrytki i influencerki bardzo polubiły złote pierścionki z diamentem o szlifie schodkowym np. bagietowym . Taki szlif znakomicie wygląda na dużym, efektownym kamieniu, jest na tyle widowiskowy, że najlepiej nosić go pojedynczo. Pierścionki zaręczynowe z diamentem o szlifie bagietowym są synonimem odwagi, spełnienia marzeń o świecie pełnym harmonii, rytmicznego piękna.

Kamienie szlachetne, a szczególnie brylanty, najjaśniej lśnią otulone szlachetnym kruszcem, który może przybrać najróżniejsze kształty. W ARENART FOREVER dbamy o każdy szczegół. Nasi projektanci zainspirowani naturą, stworzyli jedną z najpiękniejszych opraw dla diamentów. Pierścionki zaręczynowe z kolekcji Flowers wyróżnia korona o kształcie zbliżonym do kielicha kwiatu, która eksponuję urodę kamienia, jego czysty blask. Dodatkowo okazałość klejnotu podkreśla oprawa wykonana z białego złota oraz szyna zwężający się przy gnieździe. To rozwiązanie pozwala na idealne dopasowanie pierścionka do obrączki.