Pierścionki zaręczynowe z kolekcji Baguette

Filtruj według
Kolor surowca
Rodzaj kamienia
Kolekcja
Cena
Filtruj

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Kolekcja pierścionków zaręczynowych Baguette

Szyk i elegancja, tak najkrócej można opisać kolekcję pierścionków zaręczynowych Baguette. Biżuteria zachwyca diamentami o szlifie bagietowym. Jest on odmianą prostego szlifu schodkowego. Jubiler, aby uzyskać na koronie dużą, czołową taflę w kształcie prostokąta tworzy 14 lub 24 fasety, czyli krawędzie. Bagiety, tak w skrócie nazywane są kamienie szlachetne poddane szlifowi bagietowemu, mają najczęściej prostokątny kształt, ale występują również kwadraty i trapezy.

Szlif bagietowy znany od ponad wieku, szczególnym uznaniem cieszył się w latach 20. i 30. XX wieku, gdy w sztuce i architekturze królował mocno zgeometryzowane styl Art déco. Artyści tworzący w tym nurcie cenili symetrię, harmonię, piękno dostrzegali w geometrycznych wzorach, mocnych cięciach, materiałach najwyższej jakości i w minimalizmie. Dziś szlif bagietkowy wrócił na salony i ulice miast w nowoczesnej odsłonie.

Pierścionki zaręczynowe o szlifie bagietowym są synonimem odwagi, spełnieniem marzeń o świecie pełnym rytmicznego piękna. Cenią je artyści-jubilerzy na całym świecie, kobiety lubiące oryginalną, nowoczesną biżuterię, a także współczesne gwiazdy Hollywood. Wyróżniają je centralnie osadzone bagietki otoczone wianuszkiem mniejszych diamentów o szlifie brylantowym. Aby wzmocnić ich charakterystyczne lśnienie, w niektórych modelach usytuowane są na różnych wysokościach.

Pierścionki zaręczynowe z kolekcji Baguette wykonane są z najwyższej jakości klasycznego żółtego złota oraz z białego i różowego złota o próbie 585. Najpiękniejszym diamentom o szlifie bagietowym towarzyszy nawet kilkadziesiąt mniejszych brylantów. Do każdego modelu dołączamy certyfikat potwierdzający autentyczność kamieni wystawiony przez Rzeczoznawcę Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. Pierścionki zaręczynowe z kolekcji Baguette zadowolą oczekiwania najbardziej wymagających pań.