Lifestyle , Nasze akcje , Newsy ARENART

15 lecie firmy ARENART FOREVER i akcja Ryś

15 lecie firmy ARENART FOREVER i akcja Ryś

Miliony pięknych wspomnień, tysiące zaręczyn, biżuteria ślubna, niezapomniane prezenty świąteczne, pamiątki, biżuteria artystyczna, setki wyjątkowych produktów.

Firma Arenart Forever skończyła w tym roku 15lat! 

Już od 2007 roku tworzymy polską, rodzinną markę jubilerską. Naszą misją jest stworzenie pięknej, brylantowej biżuterii dostępnej dla każdego. Od 15 lat towarzyszymy Wam w wyjątkowych chwilach życia, takich jak zaręczyny, ślub czy narodziny dziecka, jesteśmy także z Wami na co dzień. Zawsze wtedy, kiedy chcecie poczuć się wyjątkowo.

Kochamy otaczać świat pięknem, dlatego tworzymy dla Was niepowtarzalne wyroby jubilerskie. Nie zapominamy jednak, że piękny świat, to nie tylko piękna biżuteria, ale przede wszystkim miejsce, w którym żyje się bezpiecznie, nie tylko nam ludziom, ale także zwierzętom. Dlatego nasze 15 urodziny postanowiliśmy świętować w wyjątkowy sposób i z okazji naszego jubileuszu wprowadziliśmy na rynek specjalnie zaprojektowaną biżuterię z myślą o odbudowie populacji rysia w Polsce. Oryginalny produkt wraz z certyfikatem akcji #przytulrysia można kupić online na stronie www.arenart.pl oraz w sklepach stacjonarnych Arenart Forever w Warszawie: Westfield Mokotów, Złote Tarasy, Westfield Arkadia.

Rysie były kiedyś szeroko rozpowszechnionym gatunkiem na ziemiach polskich. Niestety obecnie mają utrudniony sposób zasiedlania nowych obszarów między innymi przez liczne zabudowy i gęste sieci dróg. Dlatego aktualna populacja rysi w Polsce liczy tylko około 200 osobników. Zwierzęta te są natury samotnikami, polują o świcie i zmierzchu, dlatego spotkania z nimi należą raczej do rzadkości. Rysie w Polsce występują w północno-wschodniej części kraju, głównie w Puszczy Białowieskiej, Kampinoskiej i Augustowskiej (łącznie ok. 60 osobników) oraz w Karpatach (ok.100 osobników) * W ich codziennym menu znajdziemy m.in. sarny, zające, bobry, rzadziej ptaki. Gatunek ten poluje z zasadzki lub skacze na zdobycz, zamiast ją ścigać. **

.   naszyjnik rys    

W ramach zorganizowanej przez nas akcji #przytulrysia z każdego sprzedanego egzemplarza biżuterii 15% dochodu zostanie przeznaczone dla Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego na pomoc w odbudowie populacji rysia w Polsce. Dzięki współpracy z Instytutem Biologii Ssaków PAN, rysie zostają przystosowywane są do powrotu do naturalnego środowiska w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowem. Tam, zgodnie z metodą „born-to-be-free” w młodości zostają otoczone profesjonalną opieką i żyjąc pod specjalną wolierą uczą się samodzielności, a następnie zostają wypuszczone na wolność. Dzięki pracy specjalistów w Dzikiej Zagrodzie, rysie wróciły m.in. na Pomorze Zachodnie po ponad 300 latach ich nieobecności w tym regionie.

Piękne ozdoby są szczególnie bliskie naszemu sercu, dlatego warto na koniec wspomnieć, że urocze pędzelki na rysich uszach nie pełnią funkcji ozdobnej. Te cienkie i elastyczne włosy skupiają fale dźwiękowe i doprowadzają je do uszu rysia niczym antena. Dzięki temu zwierzę bardzo dobrze słyszy. **

*Dane ze strony https://carnivores.eu/cz-rys/w-polsce/rozmieszczenie-i-liczebnosc
** Dane ze strony https://zoo.gda.pl/zwierzeta/rys-europejski/