Lifestyle , Newsy ARENART

Podaruj sobie prezent na Dzień Kobiet

Podaruj sobie prezent na Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, obchodzone w wielu krajach całego świata. Niestety w Polsce przez kojarzenie Dnia Kobiet z czasami PRL, 8 marca wielokrotnie nie przekonuje nas, kobiet do świętowania. W tym czasie, zamiast walki o prawa kobiet i kultywowania pamięci o bohaterkach ruchu feministycznego, Dzień Kobiet zamienił się w szopkę, w której główną rolę odgrywały rajstopy i wymiętolony kwiat goździka. Dlatego warto przypomnieć sobie, że świętowanie tego dnia, wiąże się z uznaniem zasług wszystkich kobiet bez względu na podziały narodowościowe, etniczne, językowe, kulturowe, gospodarcze czy polityczne.

Ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki w 1910 roku Dzień Kobiet miał być orężem w walce o prawa kobiet i hołdem dla ofiar walk o równouprawnienie. Dlatego w ten dzień warto oddać się refleksji nad postępem dokonanym w dziedzinie praw kobiet. To święto to doskonała okazja, aby spojrzeć wstecz na zmagania i dokonania z przeszłości, a co ważniejsze, by spojrzeć w przyszłość i zwrócić uwagę na potencjał oraz możliwości, jakie otwierają się przed następnymi pokoleniami przedstawicielek płci pięknej. Dzień Kobiet to czas na upamiętanie odwagi i determinacji niesamowitych kobiet, które zasłużyły się w historii swoich państw i społeczeństw w walce o rozwijanie swojej kobiecości. Dlatego w ten dzień nie zapominaj jaka jesteś wyjątkowa i pozwól się rozpieszczać. Relaks w wannie, wizyta w SPA, oglądanie ulubionego serialu z lampką wina czy spacer to darmowe przyjemności, na które warto znaleźć czas. Dzień Kobiet to także doskonały dzień, żeby kupić sobie prezent, który podkreśli Twoją kobiecość.  Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety - śpiewała w różowej sukience, miłośniczka czerwonej szminki Marilyn Monroe. Od tej kultowej sceny w filmie „Mężczyźni wolą blondynki” minęły lata, ale w ponadczasowości eleganckiego, kobiecego połączenia diamentów i szminki nic się nie zmieniło. Biżuteria z diamentami nadal kojarzy się z luksusem, czymś efektownym i wyjątkowym, a szminka na ustach wciąż pozostaje szykownym i silnym atrybutem kobiecości. 

W Dzień Kobiet nie zapominaj także o innych, otaczających Cię wyjątkowych Kobietach obecnych w Twoim życiu: Mamie, Córce, Siostrze, Babci, Przyjaciółce…. Szczególnie tego dnia, warto okazać im uznanie w wyjątkowy sposób, tak by przypomnieć im jak jesteś szczęśliwa, że są obecne obok. To idealny dzień na spotkanie, ploteczki przy kawie, wieczorną kolację czy wspominanie wspólnie spędzonych lat. Wręczenie wyjątkowego prezentu, takiego jak na przykład kolczyki, naszyjnik, bransoletka, czy pierścionek, który podkreśli unikatowość Waszej relacji, to nie tylko świetny pomysł na niespodziankę, ale także ponadczasowy sposób na powiedzenie „dziękuję”. 

8 marca pozwól sobie na odrobinę luksusu i odwiedź nasz salon, przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną niespodziankę! Celebruj z nami swoją Kobiecość!