Lifestyle , Newsy ARENART , Trendy

Stylizacja ucha, najnowsze trendy

Stylizacja ucha, najnowsze trendy

Dobór odpowiednich kolczyków, to prosty i sprawdzony sposób na dopełnienie stylizacji, makijażu, a nawet podkreślenie kształtu twarzy. Stylizacja uszu pozwala wyeksponować indywidualną budowę i kształt uszu, a także zaakcentować styl, w którym czujemy się pewnie i kobieco. W tym sezonie modne jest nie tylko noszenie pojedynczej pary kolczyków w płatku ucha, ale łączenie kompozycji różnej wielkości i dobieraniu ich w pary, lub całe zestawy.  Kombinacja, którą wybierzemy, zależy tylko od naszych indywidualnych potrzeb. W zestawianiu ze sobą kilku kolczyków nie da się popełnić modowych błędów, ponieważ najciekawsze połączenia to te odchodzące od reguł. Tu chodzi o podkreślenie własnego stylu i odejście od sztampowych standardów.  

jak prawidłowo dobierać do siebie kolczyki

W poprzednim roku w uszach królował tak zwany „snake bites”, czyli dwa blisko położone drobne kolczyki w płatku ucha przypominające ugryzienie węża.  Drobne kolczyki na sztyft w uchu pasują każdemu i do każdej stylizacji, dodatkowo można łączyć je w wielu konfiguracjach: w różnych rozmiarach, nieregularnych formach, kontrastujących kolorach. Takim lookiem możesz podkreślić swoją indywidualność, bawić się stylem, a nawet pokazać światu co jest dla Ciebie ważne! Złoty wkręt w kształcie serca w towarzystwie kolczyka z rubinem? Pszczółka lub samolot obok kolczyka z szafirem? Ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Kolczyk w jednym uchu możesz nosić nie tylko na płatku, ale także wysoko na chrząstce zwanej helixem, tak żeby Twój look wyglądał subtelnie, ale z pazurem.

stylizacja ucha, jakie kolczyki są modne

Jeśli jesteś minimalistką i szukasz pomysłu na delikatny look, postaw na złote kolczyki koła. W tym sezonie noś dwa obok siebie, najlepiej w różnych rozmiarach. Ta delikatna kompozycja kolczyków w uchu będzie pasować do każdej stylizacji, bez znaczenia czy założysz elegancką koszulę i marynarkę, czy zwiewną sukienkę w odważny print.   

A może chcesz odważyć się na więcej? Nie bój się łączyć form, wielkości, a nawet kolorów metalu. Złoty i srebrny kolczyk w jednym uchu, to już żadne faux pas, a modne mix & match. Chodzi o to, aby miksować faktury, kształty i wielkości, a jednocześnie stworzyć spójnie wyglądającą kompozycję. Kolczyki w uchu ułożone w ten sposób dodadzą nonszalancji.  Dwa wiszące kolczyki na jednym uchu, masywne skręcone kolczyki z naturalnymi kamieniami, połączone z tymi o gładkiej fakturze… Baw się dodatkami i wychodź naprzeciw niekonwencjonalnym rozwiązaniom.  Zachowaj modną asymetrię ozdabiając każde ucho inną ilością kolczyków. Stwórz modne połączenie wybierając ze szkatułki na biżuterię zestawy, które Twoim zdaniem najlepiej z sobą współgrają.

stylizacja ucha, duże kolczyki koła

Noszenie kilku kolczyków to współczesna forma wyrażania siebie, na którą pozwolić sobie może każdy, zarówno nastolatki, jak i eleganckie, dojrzałe kobiety.  Zestawy noszone w uszach, mogą mieć charakter ozdobny, symboliczny, a także podkreślający styl. Stawiaj na niebanalne zestawienia kolczyków i zmieniaj je w zależności od nastroju czy okazji! 

Zobacz kolekcję kolczyków